Morze Góry Jeziora
Region Województwo Miasto Branża

Polecane miejsca

zobacz wszystkie

Aktualności

powrót
01.12.2011

Recenzja: Notatnik panny młodej

Ilu ludzi, tyle marzeń. Ile par narzeczeńskich, tyle pomysłów na ślub i wesele. I choć za każdym razem schemat przygotowań jest niemal ten sam, to pod wpływem ilości kolorów, kształtów, atrakcji, formalności, tradycji i propozycji przedsiębiorców z branży ślubnej a także, przyznajmy, pod presją rodziny łatwo się w tym wszystkim pogubić. Samodzielne przygotowanie własnego ślubu i przyjęcia weselnego jest jak nauka jazdy samochodem tylko w teorii z praktycznym egzaminem na końcu. Jest kilka sposobów radzenia sobie z tym całym przedsięwzięciem a jednym z nich jest „Notatnik panny młodej”.

„Notatnik panny młodej” to świeżutki produkt pełniący funkcje poradnika, przewodnika i notesu właśnie. I przyznam, że po przejrzeniu kilku wydanych do tej pory w Polsce poradników ślubnych z niecierpliwością czekałam na swój egzemplarz notatnika. Jest to przede wszystkim narzędzie mające usprawnić cały proces przygotowań tak, aby ślub okazał się tym najwspanialszym dniem w życiu. I wygląda na to, że „Notatnik” doskonale sprawdzi się w tej roli.

Wysuwającą się na pierwszy plan cechą tego wydawnictwa jest szata graficzna. Nowoczesne opracowanie, biała okładka, kremowy papier wewnątrz, subtelne grafiki i kolory jak z kobieco-dziewczęcego pamiętnika wspaniale oddają ten stan przejścia między między kolejnymi etapami życia. Układ stosunkowo niewielkiej ilości treści tekstu, jego forma i uporządkowanie w przejrzyste listy z miejscem na własne zapiski, zostawia dużo miejsca dla własnej kreatywności. Dzięki temu notatnik staje się bardziej osobisty, samodzielnie możemy go przyozdabiać w zależności od własnych upodobań i potrzeb. Aż zachęca do dopisków, skreśleń i rysunków i obiecuje wspaniałą pamiątkę z podróży, jaką jest narzeczeństwo.

„Notatnik panny młodej” nie jest poradnikiem-książką. Nie znajdziecie w nim opisów wszystkich ślubnych tradycji i możliwości. Autorkom udało się uniknąć specyficznego języka podkręcającego emocje, który jest powszechny w stylistyce tekstów związanych ze ślubem. Stanowi to dużą zaletę całości i dzięki temu zabiegowi „Notatnik” nie nabiera cukierkowego charakteru. Treść jest skondensowana i logicznie ułożona w cztery działy: ślubne abc..., przygotowania, organizacja i kontakty. Każdy z nich opatrzony jest krótkim wstępem wydrukowanym na usztywnianej przekładce z kieszenią oraz uzupełniony foliowymi koszulkami, które pomieszczą wizytówki i ulotki interesujących nas firm lub zdjęcia inspiracji.

Czy „Notatnik panny młodej” posiada jakieś wady? Nie licząc kilku brakujących kropek czy na szczęście niewielu sztampowych propozycji w stylu: „dzień ślubu: wziąć relaksującą kąpiel z bąbelkami” nie widać w nim żadnych błędów. Autorki, wkładając sporo wysiłku w dopracowanie „Notatnika” we wszystkich szczegółach, dają nam do rąk bardzo ładne narzędzie, które swoją estetyką, subtelną elegancją wymieszaną z romantycznym minimalizmem, zaspokoi gusta i potrzeby niejednej panny młodej.

Prawdziwy test „Notatnik” przejdzie jednak de facto dopiero wtedy, kiedy spełni swoje zadanie pomagając jakiejś narzeczonej w organizacji wymarzonego ślubu. Niecierpliwie będę czekać na pierwsze recenzje i oceny pań, które teraz przyciągnęła estetyka wydawnictwa, a których opinia będzie sprawdzona po wypróbowaniu tego ślicznego notatniko-narzędzia w praktyce.

Notatnik panny młodej
Autorki: Dorota Miklaszewska, Joanna Traciak
Wydawca: Imaginelle
Data emisji: 2011
ISBN: 978-83-933388-0-1
www.notatnikpannymlodej.pl

 

Autor: Kasia www.projektnowozency.pl

 

UWAGA KONKURS!
 
Mamy do rozdania egzemplarz „Notatnika panny młodej”! Napisz, dlaczego to właśnie Ty powinnaś go od nas otrzymać? Odpowiedzi należy zostawiać w komentarzach pod recenzją „Notatnika” za pomocą aplikacji Facebook. Zwycięży najciekawsza odpowiedź. Czas dodawania zgłoszeń: 5.12.2011, godz. 23:59. Wyniki w Mikołajki. Zapraszamy!
 

Copyright © Ślub ze snów
Projekt i realizacja: Me & My Friends